Trawienie i pasywacja stali odpornych na korozję

Ancora jest jednym z największych przedsiębiorstw w Europie Centralnej i Wschodniej wykonujących prace uszlachetniania stali stopowych odpornych na korozję. Technologie trawienia i pasywacji wykonywane są zgodnie z normami: ASTM A-380, ASTM A-967, PN-EN 2516:2000.

Dzięki pasywacji wyroby ze stali stopowych posiadają większą trwałość, nie ulegają korozji wżerowej, lub szczelinowej. Pasywacja wpływa hamująco na rozwój mikroorganizmów i tworzenie osadów.

Ancora zatrudnia techników posiadających wieloletnie doświadczenie w pasywacji elementów w kąpielach w swojej siedzibie w Gdańsku oraz w pasywacji w terenie
zbiorników wolno stojących, zbiorników na statkach transportujących agresywne chemikalia, rurociągów oraz urządzeń ze stali nierdzewnych w przemyśle.

Pasywacja setek zbiorników i rurociągów na statkach należących do znanych w świecie armatorów była i jest wykonywana w stoczniach krajowych, w Rosji, Bułgarii oraz na kontynentach amerykańskich na statkach nowych i remontowanych.

Specjalistyczne urządzenia w zakładach farmaceutycznych w Polsce i na Litwie były pasywowane tradycyjnymi metodami oraz przy użyciu kwasu cytrynowego i wody utlenionej. Ancora legitymuje się licencją na stosowanie chemikaliów do pasywacji produkowanych przez szwedzkiego producenta Avesta Finishing Chemicals. Zakład Pasywacji dysponuje w Gdańsku wannami i aparatami natryskowymi.

Wyposażone w specjalistyczne urządzenia pojazdy umożliwiają wykonawstwo obróbki powierzchniowej stali nierdzewnych w terenie. W uzasadnionych przypadkach nierówności i zanieczyszczenia powierzchni usuwa się przez obróbkę strumieniowo-ścierną kulkami szklanymi.

Ręczna pasywacja natryskowa zbiorników na statkach (Panama City, St. Petersburg, Rousse, Las Palmas)

Pasywacja chemikaliowca, Stocznia Szczecińska Nowa

Pasywacja zbiorników na gaz LNG, Bergen (Norwegia)

Pasywacja elementów instalacji
przez zanurzenie

Przed pasywacją:

Po pasywacji: